Agrīnā šizofrēnija

1.Agrīnās šizofrēnijas vispārējs raksturojums

Šizofrēnija ir smadzeņu darbības pataloģija, kas izpaužas kā psihisko funkciju un uzvedības traucējumi (Lewis D.A.&Lieberman, 2000, kā minēts Мэш Э., Вольф Д.).

Mešs E., Volfs D. (2007) (Мэш Э., Вольф Д.) raksta, ka šizofrēniju raksturo smagi psihotiski simptomi, tādi kā dažādas murgu formas (maldīgas pārliecības), halucinācijas (maldīga uztvere), domāšanas traucējumi, dezorganizēta uzvedība, galēji neadekvātas vai nabadzīgas emocionālās reakcijas (flat affect), kā arī sociālās funkcionēšanas traucējumi (Мэш Э., Вольф Д.,382). 

 

1.1.Slimības diferenciāldiagnoze

Mūsdienās ir pierādīts, ka kritērijus pieaugušo šizofrēnijas diagnosticēšanai ar diezgan lielu precizitāti var pielietot arī bērnu šizofrēnijas diagnosticēšanā (Werry,1992, kā minēts Мэш Э., Вольф Д.) Tādējādi, agrīnā šizofrēnija acīmredzot ir šizofrēnijas smagāka forma, nevis atsevišķa saslimšana, kā tas tika uzskatīts agrāk.

Šizofrēnijas sākotnējās stadijas var izpausties ar grūtībām koncentrēt uzmanību, miega traucējumiem, mācību traucējumiem un izvairīšanos no saskarsmes. Slimības attīstību var raksturot nesakarīga runa, pie tam bērns var sākt redzēt un dzirdēt to, ko neredz un nedzird apkārtējie.